Today's post is about our Zoo. To be serious, I went to this zoo over 8 years ago, and I was suprised when I saw more animals than then. However I think that animals need more attention, because they looked unhealthy . Still I spent an amazing day at the zoo, it's really a nice place for a walk with your friend.
Postarea de astăzi este despre Zoo.Să fiu sinceră, am vizitat acest zooparc cu 8 ani în urmă, și am fost plăcut surprinsă cînd am văzut mai multe animale decît atunci. Însă consider ca animalele necesită mai multă atenție, din motiv că arătau bolnave. Oricum am petrecut o zi uimitoare la zoo, este întradevăr un loc plăcut pentru a face o plimbare cu prietenii.
No comments:
Post a Comment